Wersja polska English version Version française deutsch version | Obserwuj nas na: Strona główna Strona główna Strona główna
Jak odmawiać różaniec? 0
Jak odmawiać różaniec

Modlitwa różańcowa

Różaniec jest moją codzienną i umiłowaną modlitwą. I muszę powiedzieć, że jest modlitwą cudowną, cudowną w swej prostocie i swej głębi. W tej modlitwie powtarzamy wiele razy te same słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swojej krewnej świętej Elżbiety. Z tymi słowami łączy się cały Kościół" - te wyjątkowe słowa św. Jana Pawła II w pełni oddają istotę i głębię modlitwy różańcowej.

 

Jak odmawiać różaniec?

Różaniec odmawiamy podczas nabożeństwa, ale również samodzielnie w domu, podczas spaceru, w drodze do szkoły czy pracy. Poniżej objaśniamy, jak krok po kroku odmawiać różaniec.

Modlitwa wstępna:
Znak Krzyża i słowa W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen
Wierzę w Boga …
Ojcze Nasz …
3 x Zdrowaś Maryjo …
Chwała Ojcu …

Rozważania Tajemnic:
5 x następujący schemat
Ojcze Nasz …
10 x Zdrowaś Maryjo
Chwała Ojcu …
Po modlitwie Chwała Ojcu, zgodnie z treścią Fatimskiego Przesłania możemy odmówić następującą modlitwę:
„O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia".

Odmawiając różaniec pamiętajmy, że istotą modlitwy różańcowej jest rozważanie poszczególnych tajemnic różańcowych i obecność przy Jezusie i Maryi w konkretnej sytuacji z ich życia (tajemnicy).
Modlitwa różańcowa  to modlitwa, która jest życiem, to zjednoczenie z Chrystusem wszystkich naszych myśli, słów, czynów, pragnień i wszystkiego, co stanowi o naszym istnieniu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl