Wersja polska English version Version française deutsch version | Obserwuj nas na: Strona główna Strona główna Strona główna
Wiosenny ogród - zrób to sam! 0
Wiosenny ogród - zrób to sam!

Rzeżucha na wacie

Rzeżucha jest naturalną dekoracją wnętrz, która nieprzypadkowo pojawia się na naszych wielkanocnych stołach. Symbolizuje ona wiosenną zieleń i odradzanie się przyrody po zimie. Większość z nas nie wyobraża sobie wiosennych dekoracji bez tego zielonego akcentu.

Zaopatrz się w jajko z nasionami rzeżuchy i rozpocznij własną hodowlę.

 

 

Ile rośnie rzeżucha?

By alabastrowe jajko zazieleniło się od rzeżuchy, potrzebujemy około tygodnia. Pierwsze nasionka kiełkują już po ok. 2-3 dniach po ich wysianiu, ale jeśli chcemy mieć bujną zieloną łączkę, za wysiew warto zabrać się w Niedzielę Palmową.

Biel jajka z alabastru doskonale współgra z zielenią rzeżuchy. Ten zestaw może być piękną i klasyczną ozdobą wnętrz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Święte Miasto

Ogród w doniczce

Kochasz ogród, rośliny i wiosnę? Rzeżucha to tylko jedna z możliwości. Użyj doniczki w kształcie jajka, aby wprowadzić wiosenny klimat do swojego domu. Oprócz jajka z alabastru potrzebujesz ziemię i cebulki kwiatowe np. żonkile, hiacynty, tulipany. Nie zwlekaj, posadź kwiaty z wypuszczającymi pędami już dziś! Zaczną kwitnąć po upływie około 14 dni.
Ziemia w doniczce nigdy nie powinna być nadmiernie mokra, jednak nie można też dopuścić do jej nadmiernego przesuszenia, bo kwiaty szybko zwiędną. Podlewaj ziemię, nie liście i cebule. Nie zraszaj roślin. Za kilka - kilkanaście dni kwiaty zakwitną, a Twój dom wypełnią wiosenne barwy i zapachy.

Wiosenne cebulki  w alabastrowej doniczce o nietypowym kształcie uświetnią wnętrze Twojego domu. Dzięki kwitnącym narcyzom, krokusom, szafirkom spędzisz święta wielkanocne wśród pięknych i pachnących kwiatów.

 foto: Święte Miasto

 

 Przyroda budzi się do życia. Zainspiruj się nią!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl