Wersja polska English version Version française deutsch version | Obserwuj nas na: Strona główna Strona główna Strona główna

Figurka - św. Barbara - 20 cm

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 97,00 zł 97.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Figurka św. Barbary z Nikomedii

Materiał: żywica

Wysokość: 20 cm

Ręcznie malowana figurka przedstawia świętą Barbarę, trzymająca w prawej dłoni hostię, z kolei w lewej miecz. U stóp Świętej znajduje się wieża, atrybut nawiązujący do wieży, w której była więziona przez swojego okrutnego, niewierzącego ojca Dioskura.
Św. Barbara nawróciła się na chrześcijaństwo, a rozgniewany ojciec wydał ją na tortury namiestnikowi. Żarliwa modlitwa pomogła jej znieść liczne cierpienia. Została ścięta mieczem przez Dioskura, którego raził piorun. Z tego też powodu Barbara jest opiekunką zawodów, które wystawione są na działanie płomieni i piorunów, a także tych, którzy zagrożeni są niespodziewaną śmiercią.
Za swoją opiekunkę obrali ją: górnicy, marynarze, kowale, kamieniarze, żołnierze, minerzy. Jest też patronką więźniów.
Została doceniona również przez wielickich górników, a w jednej z najpiękniejszych komór Kopalni Soli w Wieliczce, można podziwiać jej solny pomnik. Święta Barbara z Nikomedii od lat otaczana jest w Polsce żywym kultem – do niej z modlitwą o pomoc zwracają się wierni podczas burz i pożarów.
Modlitwa za wstawiennictwem św. Barbary
„Święta Barbaro, któraś zostawiła Kościołowi świetlany przykład czystości i męstwa, wstaw się za nami do Boga, abyśmy przez Twoje zasługi otrzymali pomoc we wszystkich potrzebach oraz obronę we wszystkich niebezpieczeństwach. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen."

Produkty powiązane

Przelewy24
BLIK
Płatność za pobraniem
Inpost
DHL
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl